Aktualności

Diagnostyka SIBO-test wodorowo-metanowy - Badania jelit - Vitamed Pleszew

Diagnostyka SIBO-test wodorowo-metanowy

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z INTESTI Centrum Zdrowia Jelit, od dnia 20.08.2022 roku zapraszamy na diagnostykę w kierunku SIBO, opartą na wykonywaniu testu wodorowo-metanowego. Dzięki temu zajmiemy się terapią zaburzeń jelitowych w sposób holistyczny, wykorzystując wiedzę lekarską i dietetyczną.

SIBO (ang. Small Intestinal Bacterial Overgrowth), czyli przerost bakteryjny jelita cienkiego jest coraz częściej diagnozowany, a wiedza z tego zakresu jest wciąż rozwijana.

Diagnostyka SIBO opiera się o test wodorowo – metanowy, który polega na pomiarze wodoru i metanu z wydychanego powietrza. Jest to badanie nieinwazyjne, pozwalające określić nieprawidłowości w mikrobiocie jelitowej. Test ten jest przeznaczony dla wszystkich pacjentów borykających się z jelitem nadwrażliwym, uporczywymi wzdęciami, biegunkami lub zaparciami.

Oprócz przerostu bakteryjnego jelita cienkiego w oparciu o test wodorowo-metanowy badamy również nietolerancję laktozy oraz fruktozy. Na chwilę obecną są to najbardziej wiarygodne testy w tej grupie badań.

Mgr Mateusz Śliwowski

Skip to content