Diagnostyka wad postawy

Diagnostyka Wad Postawy


W ramach usług komercyjnych świadczonych  przez naszą placówkę, w sposób kompleksowy zajmujemy się diagnostyką i terapią wad postawy. Przeprowadzamy bezinwazyjną diagnostykę kręgosłupa przy użyciu urządzenia Medi Mouse, które w łatwy, szybki i przejrzysty sposób ocenia stan funkcjonalny kręgosłupa pacjenta.

W wyniku przeprowadzonego badania otrzymujemy obraz 3D pochylenia i deformacji kręgosłupa, jak również charakterystykę postawy oraz ruchomości w całości oraz odcinkowo. Medi Mause zapewnia łatwą i czytelną w odbiorze grafikę stanu kręgosłupa, pozwalającą na pełne zrozumienie problemu i opracowanie indywidualnej terapii.

Fizjoterapeuci VITAMED:

  • magister Fizjoterapii Anita Karcz
  • magister Fizjoterapii Patrycja Jankiewicz
  • magister Fizjoterapii Kinga Meller
Diagnostyka i terapia Wad Postawy - Vitamed Pleszew

Wizyta w Vitamed


Aby umówić się na badanie  wystarczy zgłosić się osobiście lub zadzwonić. Za wizytę wygodnie zapłacicie Państwo gotówką lub karta płatniczą

GODZINY PRZYJĘĆ:
PON-PIĄTEK 8-18

REJESTRACJA:

Telefon: 518781885

W trakcie konsultacji fizjoterapeuta oceni sylwetkę dziecka, następnie – jeśli będzie taka konieczność – zleci wykonanie dodatkowych czynności diagnostycznych i obrazowych (takich jak zdjęcie RTG lub badanie USG).

Diagnostyka wad postawy u dzieci polega na ocenie budowy kręgosłupa i kończyn w pozycji swobodnej, na stojąco. Fizjoterapeuta ogląda sylwetkę małego pacjenta z kilku perspektyw (od przodu, od tyłu oraz z boku). Badając postawę dziecka, ocenia cały kręgosłup pod kątem krzywizn i odchyleń od normy, sprawdza także ułożenie łopatek oraz funkcjonowanie stawów, przede wszystkim biodrowych, skokowych oraz ramion. Sprawdzane jest także naturalne ustawienie głowy dziecka, tak, by zdiagnozować ewentualne zwyrodnienia kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Ocenie podlega także miednica, ponieważ to właśnie jej pochylenie determinuje ustawienie kręgosłupa, a przez to całościowo rozumianą postawę ciała.

CENNIK USŁUG


Wizyta diagnostyczna wad postawy – 90 zł
Ćw. Korekcyjne kręgosłupa + sollux – 65 zł
* pakiet 4 wejść w ciągu 30 dni – 230 zł
Ćw. Korekcyjne kręgosłupa + sollux + elektrostymulacja – 70 zł
Zajęcia na aparacie skol-as + sollux + elektrostymulacja – 80 zł
* pakiet 4 wejść w ciągu 30 dni – 280 zł
Zajęcia korekcyjne kończyn dolnych + sollux – 60 zł
Wizyta kontrolna – 50 zł

Skip to content